דצמבר 25

הדרך לעסק משלך מתחילה בתכנון פיננסי

ההצלחות העסקיות הגדולות ביותר התחילו, לעיתים רבות, מזיהוי נכון של צורך או של בעיה. ווייז יצרו מערכת נוחה שמאפשרת לכל נהג להגיע ליעדו בקלות רבה, גט טקסי אפשרו להזמין מונית בלחיצת כפתור ואף לשלם עליה בכרטיס אשראי, ועסקים אחרים נתנו מענה לשורה של צרכים פרטיים ועסקיים. אם גם לך יש רעיון מיוחד או פתרון חדשני למצוקה מוכרת, אין זה בהכרח אומר שהגיע הזמן לצאת החוצה ולהתחיל לממש. למעשה, כדי שהתהליך כולו יתנהל בצורה נכונה, וכדי להימנע מנטל כלכלי בלתי צפוי או נזקים פיננסיים, חשוב מאוד להתחיל על ידי שולחן העבודה, עם דף ועט, ואם אפשר גם עם יועץ עסקי וכלכלי שיידע להעניק לך את הכלים הנחוצים לקראת היציאה למסע.

כמה זה יעלה לך?

הרבה לפני שנתחיל לקבוע מחירון ללקוחות, חשוב שנזהה את המחירים שלנו – ובאופן מדויק ככל האפשר. עלויות פיתוח, רכישת חומרי גלם ואלקטרוניקה, השכרת משרד ו/או מחסן, שיווק, פרסום, כוח אדם ואפילו ניהול פיננסי של המערך המורכב הזה, כל אלה חיוניים להתנהלות תקינה של העסק. כל אלה עולים גם לא מעט כסף. אם כן, הכינו לעצמכם רשימה מסודרת של כל המרכיבים הללו והתחילו לתמחר אותם. קבלו הצעות מחיר מספקים, בנו קובץ אקסל מסודר שבו תוכלו להזין את כל המידע הדרוש, וחשבו כמה זה עומד לעלות לכם. יעוץ כלכלי מקצועי הוא צעד חכם מאוד בתהליך הזה, בוודאי אם אתם מתכוונים לבחון אפיקי מימון שונים, לרבות הלוואות וסבבי גיוס. התנהלות תקינה כבר בשלב הזה תחסוך לכם לא מעט טרדות וכאבי ראש בהמשך, וגם תמנע את הצורך בשירותיו של עורך דין פשיטת רגל, אדם שאתם בטח לא רוצים לפגוש.

ההבדל בין תכנית עסקית לבין תכנית עבודה

ייתכן שיצא לכם להיתקל בשני המושגים האלה מבלי להבין מה באמת ההבדל ביניהם. התשובה אגב, כלל איננה מסובכת. במסגרת התכנית העסקית שלכם תקבעו יעדים ומטרות לשנה הקרובה, לשלוש השנים הבאות וגם לשנה החמישית של העסק שלכם. תכנית העבודה תפרק את היעדים הללו לפעולות קונקרטיות ותאפשר לכם לפעול לכל אורך הדרך בצורה מסודרת ומחושבת יותר. זוהי דרך טובה להבטיח שתפעלו נכון ברמת תפעול, תחזוקה, שיווק וקידום העסק – אבל גם ברמה הכלכלית. זכרו, גם רעיון מצוין עם פוטנציאל אדיר חייב גב כלכלי והרבה השקעה כדי להגיע ללקוחות ולגרום להם לזהות את התועלת שמצפה להם.Copyright 2019. All rights reserved.

Posted דצמבר 25, 2016 by Dorothy Edwards in category "Default