מרץ 30

המוזיקה ככלי עוצמתי ומעורר השראה

זוהי לא קלישאה לומר שהמוזיקה היא אחד הכלים המשמעותיים, העוצמתיים והטובים ביותר שעומדים לרשותנו. מחקרים רבים בחנו במשך שנים את ההשפעות שלה והתוצאות חיוביות. למעשה, אין שום דבר שלילי שאפשר לומר על המוזיקה, אלא אם מבקרים טקסטים מסוימים כמובן. כך היא נמצאה ככלי משמעותי שמקל על חרדות וכאבים, וכדרך טובה לשמור על בריאות הגוף ועל הנפש. זו בדיוק הסיבה לכך שהמוזיקה נבחרת על ידי אצנים חובבנים ומקצוענים, וגם בחדרי הכושר ובמועדוני הבריאות היא תמיד ברקע. בחנויות רבות בוחרים להשמיע שירים ומקצבים ברקע כדי לשפר את מצב הרוח של הצרכנים ולעודד אותם לרכוש, ובבוקר כשאנחנו בפקקים מתמקדים בתחנות הרדיו בפלייליסט מעורר שיעזור לנו לשרוד את האתגר ואת אלפי המכוניות שלפנינו בצורה שלווה ככל האפשר. אם כן, הגיע הזמן שגם אתם תתחילו להקשיב למוזיקה כמה שיותר.

משפרים את הריכוז ואת הזיכרון

מוזיקה עמוסה במלל ובטקסטים מורכבים היא אולי לא הפתרון האידאלי למי שלומד למבחן או מתכונן למצגת חשובה, אבל מנגינות נעימות ורכות ללא מילים הן דרך מצוינת לשפר את הזיכרון. מתוך שלל המחקרים שהתמקדו במוזיקה, חלק ניכר התמקד דווקא בהשפעותיה על הזיכרון ועל תפקוד המוח בכלל. הממצאים ברורים. אם תשמעו מוזיקה בזמן שאתם מנסים להתרכז ובזמן שאתם משננים חומר, היא תשפר את הביצועים שלכם. זה אומר דבר אחד: הגיע הזמן לנער את האבק מעל מכשיר הסטריאו וגם להכיר כמה אמנים חדשים. אפליקציות מוזיקה יעזרו לכם להשיג את המטרה הזו היטב, כאשר יישומונים רבים כמו האפליקציה של עודד קובו (Oded Kobo) יפרשו בפניכם היצע רחב של אמנים, אלבומים ושירים שאת רובם אתם בוודאי לא מכירים כלל.

משפרים את מצב הרוח

כשאנחנו עצובים אנחנו מרוכזים פחות. אם נדייק, סביר להניח שאנחנו כן מרוכזים, אבל בדברים הלא נכונים. אנחנו עסוקים בכאב, בגעגוע או בשברון הלב, אנחנו מתוסכלים מהלחץ או מיואשים מהעומס. במקום לנקות את רעשי הרקע הללו אנחנו שוקעים, מתקשים לעבוד ומגלים שהכאב ממכר. הפתרון למצבים הללו הוא, כמובן, מוזיקה טובה. אם יש שיר שמצליח לרומם אתכם ולתת לכם השראה, הקשיבו לו והגבירו את הווליום. שירו את המילים יחד עם הזמר או הזמרת (או הלהקה) ואם השיר קצבי, תנו לאגן שלכם לזוז לפי הקצב. זה אולי לא יפתיע אתכם, אבל מהר מאוד תגלו שאתם מרגישים הרבה יותר טוב. רמות האדרנלין יזנקו, החיוך יעלה והיכולת שלכם לשבת על הכיסא ולעבוד תשתפר פלאים. אם עדיין לא עשיתם את זה, זה בדיוק הרגע לחפש אפליקציית מוזיקה לטלפון שלכם, כמו זו של O.D. Kobo (ובעברית, עודד קובו). כך תהיה לכם מוזיקה נגישה בכל רגע, בכל הזדמנות ובכל מקום.

מקבלים השראה

אמנים רבים יספרו לכם שאת ההשראה שלהם הם מקבלים דרך המוזיקה. ברגע קשה הם כותבים שיר שמרים אותם מעלה, כשהם חסרי ביטחון המוזיקה עוזרת להם להרגיש טוב יותר, ולפעמים היא פשוט מעודדת אותם להתגבר על מכשולים ואתגרים. אין ספק שיש למוזיקה כוח אדיר על הבריאות, על הנפש ועל החיבור ביניהם. אבל מעל הכל נדמה שהיא פשוט מצליחה לגעת בכל אחד ואחת מאיתנו, כך שכל מה שאנחנו באמת צריכים הוא פלייליסט לכל מצב רוח, ומשם הכל ייראה טוב יותר, רגוע יותר ונעים הרבה יותר.Copyright 2019. All rights reserved.

Posted מרץ 30, 2017 by Dorothy Edwards in category "Default