ספטמבר 12

השקעה בנדל"ן – האם היא משתלמת?

היום כבר לא צריך לתאר את מצוקת הנדל"ן, זו שאנחנו מכירים בשם הסקסי יותר: מצוקת הדיור. אנחנו זוכרים את האוהלים, את דפני ליף, את המחאה החברתית ואת ההצהרות של יאיר לפיד ומשה כחלון שהבטיחו לפתור את הבעיה הזו. מבטיחים לנו שתהיה לנו דירה משלנו מתישהו, אבל המחירים לא באמת יורדים, וגם לא ממש נעצרים. אז האם נדל"ן היא בכל זאת השקעה משתלמת?

הביקוש תמיד קיים

זו לא הפתעה מרעישה, אבל הביקוש לדירות תמיד קיים. זוגות מתחתנים ורוצים להקים בית, משפחות מתרחבות ומבקשות למצוא פתרון דיור הולם, וגם הצעירים והרווקים רוצים לשכור דירה בעיר ולהרגיש עצמאיים בשטח. כל אלה מספקים יתרונות לבעלי הנכסים, מה שבהחלט מצדיק השקעה בנכס הקיים. אם אתם רוצים למכור, וגם אם המטרה היא להשכיר את הדירה לטווח ארוך, נסו לאתר פתרונות להעלות את התשואה. אתם יכולים, למשל, להשקיע בשיפוץ הנכס ואף מבנה המגורים כולו. פרויקטים של פינוי בינוי הם הדרך האידאלית לכך, ועם ליווי מקצועי של חברה מתמחה כמו קבוצת הילה, זה באמת קצת יותר קל. הנכס המחודש ומתיחת הפנים יעזרו לכם להרוויח הרבה יותר בין אם תמכרו את הדירה ובין אם תבחרו להשכיר אותה למרבה במחיר.

נדל"ן עסקי

דרך טובה נוספת להרוויח מהשקעה בנדל"ן היא לקנות נכס שישמש למטרות עסקיות. אם יצא לכם להיתקל בשנים האחרונות בשיטת המשרדים המשותפים (כמו WeWork, האב, רגוס ושאר חללי העבודה המשותפים) אתם מבינים שיש פה הזדמנות לא רעה. זה ידרוש קצת השקעה כדי שתוכלו לפתח את המתחם ולשווק אותו, אבל אם תעשו זאת תוכלו ליהנות מהכנסה חודשית יפה מאוד. השכרת משרדים לעסקים, חנויות ואפילו מבנים עסקיים שלמים – כולם מהווים הזדמנויות השקעה.

סטודיו, קליניקה או שטח להשכרה יומית

לצד המשרדים והעסקים הגדולים והבינוניים יש גם לא מעט אנשים שזקוקים לפתרון קצר מועד, כמו מאמני כושר שרוצים להעביר אימונים ולשלם רק על הזמן שבו הם מאמנים או מעסים שמחפש קליניקה בלי לשלם עליה מדי חודש בחודשו. אם יש לכם מקום אידאלי למטרות הללו תוכלו להציע השכרה לפי שעה, וזה פתרון מצוין וכלכלי מאוד. גם השכרת השטח לצורך פגישות עם לקוחות (לבעלי עסקים קטנים) או ככיתות לימוד יהוו פתרונות יצירתיים. כך שאין ספק – נדל"ן יכול להתגלות כפתרון משתלם, ואפילו משתלם מאוד.Copyright 2019. All rights reserved.

Posted ספטמבר 12, 2017 by Dorothy Edwards in category "Default