אוקטובר 31

התחומים בחייכם שעשויים להיות מושפעים מהפרעות קשב וריכוז

החיים שלנו מורכבים משלל תחומים, שלכל אחד השפעה רבה על איכות החיים, על ההנאה ועל תחושת הסיפוק. אנחנו לומדים במוסדות אקדמיים, מחפשים זוגיות ומשקיעים בבניית משפחה, מתפתחים מקצועות ופותחים עסקים פרטיים משלנו, עוסקים בספורט ונהנים מבילויים עם חברים וגם מתמודדים עם אתגרים, מטיילים בעולם וצוברים אינסוף חוויות. אלא שישנם ביננו לא מעט גברים ונשים, צעירים ומבוגרים, אשר מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז שמפריעות להם ליהנות מכל טוב הזה. הציונים האקדמיים עשויים להיפגע, פציעות בספורט עשויות לחזור שוב ושוב וגם ההערכה הכללית נעשית נמוכה. דייטים וזוגיות מתמודדים גם הם עם קשיים ואתגרים, והביצועים במקום העבודה יורדים. הבעיה נעשית גדולה יותר כאשר הבעיה מאובחנת – אבל לא נעשה כל צעד מתאים לטיפול בה.

על חשיבות הטיפול בבעיה

בין אם אתם חושדים שאתם סובלים מהבעיה ובין אם גורם מקצועי אבחן כי אתם אכן מתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז, הדבר האחרון שאתם צריכים לעשות הוא להזניח – והדבר הראשון הוא לטפל, ומהר. בהיעדר טיפול מתאים אתם עשויים למצוא את עצמכם עם ציונים נמוכים בלימודים, עם תסכול מתמשך ועם ביטחון עצמי ירוד. בקרב צעירים ישנו גם סיכוי להפרעות התנהגות שונות, בעוד מבוגרים יפגינו ביצועים ירודים בעבודה ויתקשו להישאר מרוכזים במשימה שעל הפרק לאורך זמן. כל אלה יחד וכל אחד בנפרד גם יובילו לתחושות אישיות קשות, לפגיעה ביחסים עם החברים ועם בן או בת הזוג ועוד שלל השפעות שליליות שאתם בוודאי רוצים להימנע מהן.

טיפול תרופתי או התנהגותי?

לצורך התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז ילדים עומדים לרשותכם מספר כלים עיקריים. טיפול תרופתי הוא ללא ספק אמצעי אחד, כאשר כדורים כמו ריטלין הם פופולאריים מאוד בקרב צעירים ומבוגרים המתמודדים עם הפרעות קשב וריכוז. יש להדגיש כי רק פסיכיאטר או נוירולוג רשאים לרשום תרופה זו למטופלים, ובמקרים רבים נדרש פיקוח כדי לוודא שאין תופעות לוואי שליליות. אלא שלמרות הפופולאריות הרבה שלה ולמרות שהיא נחשבת בעיני רבים לתרופת הפלא של הילדים והנוער, זוהי תרופה שעשויה למנוע מהאדם לנסות ולשנות בעצמו את דרכיו, בעיקר משום שהפתרון הזה פשוט מדי. טיפול רגשי והתנהגותי, סיוע מקצועי ואף חיזוק התהליך עם פתרונות טכנולוגיים חדשניים ולא-פולשניים, כל אלה יובילו לשינוי אמיתי שיעזור לילדים, לנוער ולמבוגרים לתפקד טוב יותר גם לאחר שאובחנו כסובלים מבעיות קשב וריכוז.Copyright 2019. All rights reserved.

Posted אוקטובר 31, 2016 by Dorothy Edwards in category "איכות חיים