פברואר 9

טיפים לשמירה על בית נקי ומסודר

סדר היום שלכם לא מאפשר לכם לשמור על הסדר והניקיון כפי שאולי הייתם רוצים. כלומר, אתם ממש רוצים לראות בית מתוקתק, בלי גרגר אבק מיותר ועם פריטים שנמצאים תמיד במקום. בפועל, כשאתם יוצאים מהבית אתם משאירים ערימת כלים מפוארת בכיור, כמה בגדים ששקלתם ללבוש ובסוף נזרקו על המיטה או על הקרקע, וגם בלגן בלתי רגיל במקלחת, שפשוט לא היה לכם זמן לסדר לפני שיצאתם לעבר הפגישה הראשונה שלכם. הבעיה הגדולה היא שבשובכם הביתה אתם מגלים שהבלגן עדיין שם, ובמקום שהוא יעודד אתכם לטפל בו – אתם מקבלים מוטיבציה הפוכה וצופים בו גדל לממדים מפלצתיים. זה בדיוק הזמן לעצור ולנסות לסגל כמה הרגלים שיעזרו לכם לשמור על הסדר והניקיון הרבה יותר.

חדר השינה שלכם

נתחיל מהחדר שבו אתם מתחילים את הבוקר שלכם באופן קבוע (אלא אם כן נרדמתם במקלחת או במטבח), הלא הוא חדר השינה שלכם. עם ההשכמה וברגע שהצלחתם לקלף את עצמכם מהמיטה, השקיעו עוד כמה רגעים בסידור המצעים. פרשו את השמיכה, טפחו על הכריות ותראו איך בתוך שלושים שניות המיטה נראית כחדשה. הציבו בחדר או על הדלת עצמה כמה ווים קטנים שעליהם תוכלו לתלות את הפיג'מה שלכם במקום להשליך אותה על המיטה או על שידת האיפור, וגם שטיח מרשים שקניתם למטרות עיצוביות לא אמור לשמש כפינה ייעודית לכביסה הנקייה שלכם. בימים הראשונים כנראה תבצעו את השינויים הללו בחוסר חשק מוחלט, אבל כבר לאחר כמה ימים תגלו שזה לא גובה מכם זמן יקר, שזה דווקא נעים לראות חדר מסודר, ובעיקר שאתם כבר רגילים לזה.

המטבח שלכם

אורח החיים שלכם בריא בהחלט, ובמסגרתו אתם מכינים לעצמכם ירקות ליום העבודה שבדרך. הבעיה היא שקילוף הירקות מייצר לכם אשפה חדשה, ואין לכם את הזמן לטפל בה. אם אתם מזדהים עם התיאור הזה נסו בפעם הבאה להקדים תרופה למכה. פרסו על דלפק המטבח שקית קטנה וקלפו את הירקות מעליה. ברגע שתסיימו תצטרכו רק להרים את היד ולהשליך את השקית אל הפח. כל כך פשוט לשמור על הניקיון לפתע, לא?

הסלון שלכם

הציבו בכניסה לבית מתקן לנעליים, וכשאתם מגיעים עם הלכלוך הרב שנדבק לנעליים שלכם תוכלו להוריד אותן עוד לפני שתיכנסו עם הבוץ והחול. יכול להיות שחלקתם כפכפים לחתונה ביום הגדול שלכם, או שרכשתם לעצמכם זוג חדש בחופשה האחרונה, ואם כן, השאירו אותם באופן קבע בכניסה לבית. כך תוכלו לנעול אותם מבעוד מועד ולהימנע מדריכה על הריצוף הנקי עם נעליים מטונפות.Copyright 2019. All rights reserved.

Posted פברואר 9, 2017 by Dorothy Edwards in category "Default