דצמבר 12

כך תדחפו את עצמכם – ואת הקרובים לכם

אם למדתם פסיכולוגיה יכול להיות שאתם מכירים את פבלוב, וגם אם לא כדאי שתכירו אותו. התיאוריה שלו די פשוטה וגם מאוד מוכרת בחיי היומיום שלנו, והיא מבוססת על ניסוי פשוט: כלב קיבל מנת אוכל בכל פעם שנשמע צלצול פעמון, ולאחר מספר חזרות על הקישור בין הצלצול להגשת האוכל הוא החל לרייר כבר כששמע את הצליל – לפני שראה את המנה המונחת לפניו. בהמשך, גם כשהאוכל לא הוגש, הוא עדיין רייר ברגע ששמע את הפעמון. היום אנחנו מכירים את הפיתוח של התיאוריה הזו כחיזוק חיובי. כעובדים אנחנו מקבלים בונוס על עבודה טובה או מכירות בלתי רגילות, כילדים אנחנו מקבלים ציונים גבוהים ומילה טובה כשאנחנו לומדים יפה, וגם בתחומים אחרים בחיים אנחנו מקבלים תגמולים או עונשים על פי ההתנהגות שלנו (מי אמר דוחות חניה וקנסות תעבורה). איך זה קשור אלינו? פשוט מאוד.

דחפו את עצמכם

בדרך כלל אנחנו תלויים בחיזוקים שנותנים לנו אחרים, כמו הבוס, בן הזוג או הלקוח. אלא שאנחנו שוכחים איזו דעה חשובה באמת. זו שלנו. אז נכון, כשבן הזוג משקיע את הזמן בבחירת טבעת אירוסין מעוצבת ומיוחדת (designer engagement rings) זה עושה לנו טוב לדעת שאנחנו נאהבות ונחשקות. מצד שני, אם תכשיט הוא מה שגורם לנו לחייך, למה שלא נקבע לעצמנו מתי נקבל אותו? החליטי מה היעד שלך: קידום בעבודה, רווחים גדולים יותר בעסק או כל מטרה אחרת. החליטי גם שכאשר תגיעי אל היד תקני לעצמך טבעת יפה (rose gold rings) בדיוק כמו שאת אוהבת.

חזקו את האנשים הקרובים

אנחנו צריכים לדעת לפרגן לעצמנו אבל זה כמובן לא אומר שאי אפשר להשקיע גם באחרים. להיפך, מתנה קטנה, שי סמלי או מילה טובה הם תמיד חיזוקים חשובים – על אחת כמה וכמה כשמדובר באנשים בעלי חשיבות רבה עבורנו. אתם לא צריכים לצאת מגדרכם. ארוחת ערב רומנטית ומפתיעה לבת הזוג תעשה את העבודה, שובר מתנה בלתי צפוי לעובד שעשה עבודה מעולה יתקבל בהמון שמחה, וכשאנחנו מחזקים אחרים הם שם בשבילנו עוד יותר. העובדה שמרגיש מוערך ימשיך להשקיע מכל הלב, הילד שקיבל ציון טוב ימשיך להשקיע בלימודים, ו… אתם מבינים לאן זה הולך. חזקו את עצמכם וחזקו את אחרים. רק כך יהיה לכם הרבה יותר נעים ותרגישו שאתם באמת מעריכים ומוערכים.Copyright 2019. All rights reserved.

Posted דצמבר 12, 2017 by Dorothy Edwards in category "Default