ינואר 5

כל הסיבות לצאת מהבית

נדמה שאנחנו כבר מורגלים לשגרה הזו, שבה אנחנו חולקים את הזמן שלנו בין הבית למשרד. יתרה מכך, לא משנה אם אנחנו עובדים או נחים בסלון הבית, אנחנו מבלים מול מסך כלשהו. טלפון נייד, טלוויזיה, מחשב ואייפד – בכל נקודת זמן מסך כלשהו מושך את תשומת הלב שלנו. בתוך זמן קצר אנחנו מתמכרים לחוויה הדיגיטלית ומתעלמים מהחסרונות שלה ומהעובדה שהיא מרחיקה אותנו מהעולם החיצוני ולעיתים קרובות גם גורמת לנו להיצמד לספה בזמן שנעלי ההליכה שלנו מעלות אבק. הבעיה הגדולה עוד יותר היא שכל דקה שבה אנחנו מבלים מול המסך היא דקה שבה אנחנו מפספסים את ההמולה שבחוץ, את האוויר הצלול ואת הטבע שמסתתר שם. אם גם אתם מזדהים עם האמירות הללו, הרי שהגיע הזמן שגם אתם תתחילו לצאת קצת מהבית.

קחו את חיית המחמד שלכם לטיול

אימצתם כלב ובתחילת הדרך גם השקעתם בו זמן רב. הטיולים היו ארוכים, דאגתם לקנות מזון לכלבים הרבה לפני שהשקית הנוכחית התרוקנה וגם ביליתם דקות ארוכות בליטופים וחיכוכים. ככל שהזמן חלף השקעתם בו קצת פחות והיום הכלב שלכם בר מזל אם פיניתם לצורך הטיול שלו יותר מכמה דקות. הרגע הזה הוא בדיוק הרגע לעצור את כדור השלג הזה ולהתחיל להשקיע בכלב שלכם כמו שמגיע לו. האריכו את הטיולים, גוונו את המסלולים וצאו לגלות את השכונה השבה אתם גרים – וגם את אלו המרוחקות יותר. הכלב שלכם יהיה מבסוט, ואתם תזיזו את עצמכם קצת יותר. כל הצדדים יהיו מרוצים.

צאו לרכיבה בעיר

יכול להיות שאתם מכירים היטב את השכנים שלכם, אבל האם אתם מכירים גם את הרחובות המרוחקים קצת יותר? חלק ניכר מהאנשים יודו שלא, ושאר האנשים יודו באמת רק מול עצמם אבל לא מול אחרים. רכשו לעצמכם אופניים חשמליות טובות וצאו החוצה. יש לכם הרבה מה לראות ולא מעט מקומות לבקר בהם, וגם אם אתם מתעייפים בדרך נסו למשוך את הזמן עוד קצת ועצרו בבית קפה שכונתי כדי לחדש את מצבורי האנרגיה שלכם. לא, אתם לא צריכים לקחת איתכם מחשב נייד כדי לשבת בבית קפה, ולא יקרה דבר אם תבלו חצי שעה בצפייה באחרים, בשיחה עם אדם קרוב או בקריאת ספר באוויר הפתוח. אין שום דבר רע במסכים, חלילה, אבל אם תתנו להם להשתלט על חייכם יכול להיות שגם הקביעה הזו תשתנה.Copyright 2019. All rights reserved.

Posted ינואר 5, 2017 by Dorothy Edwards in category "Default