אפריל 8

מה יגרום לכם להתחיל לזוז?

לפעמים נדמה לנו שלא באמת צריך לשנות שום דבר. המשכורת אולי לא ממש גבוהה, העבודה אולי לא מאוד מרתקת, אבל השגרה נעימה לנו. התרגלנו. אנחנו לא יודעים אחרת. יש דברים שהיינו שמחים לשנות אבל למה לטרוח אם הכל סביר (פחות או יותר)?

התשובה הפשוטה היא שאם עכשיו המצב סביר, אם תפעלו הוא יכול להיות סביר יותר ואפילו טוב או, רחמנא לצלן, מצוין. יכול להיות שאתם יכולים לקבל שכר גבוה יותר, אבל אם לא תפעלו לטובת המשימה הזו אף אחד לא יעניק להם תוספת של 2,000 שקלים מדי חודש. אולי אתם עובדים נהדרים עם פוטנציאל ניהולי לא רע, אבל אם אף אחד לא יודע שיש לכם שאיפות, למה שמישהו יחשוב עליכם בפעם הבאה שתתפנה משרה כזו?

במילים אחרות, הגיע הזמן להפסיק לשתוק, להחזיק בבטן ולקוות לטוב. הגיע הזמן להתחיל לפעול, לשנות, להזיז הרים ולראות איך המציאות משתנה לנגד העיניים. לא הכל יעבוד לפי התכנית. יש מספיק ועדי עובדים שלא ממש התרוממו לצד כל אותם ועדי עובדים שיצרו הישגים משמעותיים מאוד. אלא שחשוב להבין מה הצליח ומה לא, ולמה. אולי אלה שכשלו פשוט הרימו ידיים. הם מצמצו ראשונים. אלה שהצליחו עמדו איתנים גם כשמכתבי הפיטורין הגיעו וההנהלה איימה לשלוח אותם הביתה.

אם תנסו אולי תגלו שזה דווקא עובד לכם לא רע בכלל. אולי תחליטו שאתם לא נשארים במקום שבו לא מעריכים אתכם ותחליטו לצאת לעצמאות, שם תקבלו שכר גבוה הרבה יותר על העבודה והניסיון שלכם. אולי, אם רק תעזו לבקש, להגיד או לזרוק מילה ברגע הנכון, משהו טוב יקרה. אתם לא צריכים לשנות סדרי עולם, לא לרוץ לפוליטיקה וגם לא לנסות להחליף את ראש הממשלה. אתם רק צריכים להאמין שמגיע לכם, ולהגיד את זה. ואז להגיד את זה שוב. אם צריך – תגידו שוב. המהפכות הגדולות הגיעו כשאנשים התחילו לדבר וקמו מהכיסא, הרחק מהקפה המשרדי והפלורסנט. שם נמצא השינוי.

 

הנה כמה מקורות השראה שכדאי להכיר:

סרטון על מיה יניב ועבודה מאורגנת

כתבה על סכסוך העבודה בסלקום ועל מיה יניב

התוצאה – מיה יניב וההסכם הקיבוצי

וידאו של מיה יניב בראיון קצר

מיה יניב בטור על הנגישות בסלקום

טור של מיה יניב – המציאות נושכתCopyright 2019. All rights reserved.

Posted אפריל 8, 2018 by Dorothy Edwards in category "Default