אפריל 8

מה עושים כשהמינוס מתחיל לגדול?

אם תערכו סקר קצר עם החברים הכי טובים שלכם כנראה תגלו שגם הם במינוס. גם להם יש כמה הלוואות, חלקן נגררות מהימים שבהם למדו לתואר ראשון ואחרות חדשות יחסית. הרי כולנו זקוקים מפעם לפעם להלוואה שתסגור את המינוס או תעזור לנו עם הוצאה ענקית בדרך. ועוד לא אמרנו מילה על משכנתא, חתונה או הוצאות חינוך. בקיצור, המינוס שלנו גדל, ההוצאות לא נגמרות והמשכורת נשארת בדרך כלל די אותו הדבר. מה עושים במצב הזה ואיך יוצאים מהלופ הזה?

בתור התחלה – עושים סדר

אם יש לכם כמה הלוואות, אולי אפילו בבנקים שונים, אתם כנראה מחזירים מדי חודש לא מעט. זה בדיוק הזמן להבין כמה אתם משלמים, וכשתעשו את החישוב הזה תגלו שאתם מוציאים סכום גבוה מאוד על החזרי הלוואות, מה שלא משאיר לכם כסף פנוי כדי לממן הוצאות בסיסיות יותר, או אפילו הוצאות שמוגדרות כ"מותרות" כמו מנוי לחדר הכושר או חופשה בחו"ל. תרחיש סביר לא פחות הוא שאתם מחזירים כל כך הרבה על ההלוואות שלכם, על שכר הדירה או המשכנתא וגם על תשלומי מיסים וקניות לבית, שאין לכם יתרה פנויה כדי לעשות ולו פעולה אחת נוספת, והמינוס שלכם ממשיך לתפוח בזמן הזה. כשתעשו סדר תגלו שהחוב שלכם (וכן, הלוואות הן חוב) הוא פשוט גדול מנשוא.

בשלב הבא – מטפלים

כשאתם מבינים מה הבעיה קצת יותר קל לטפל בה. בשלב הזה אפשר לנסות ולאחד הלוואות, ובמקרה שמדובר בסכום כולל שהוא גבוה הרבה מעבר למה שהבנק מוכן לתת לכם, יכול להיות שתצטרכו למצוא פתרון אחר. הרי היום שבו תמצאו את עצמכם תקועים עם חשבון מעוקל או שכר שנעלם לפני שהגיע, הוא כנראה לא מאוד רחוק. האפשרות למחיקת חוב או להסדרת חוב קיימת, ויש דרכים טובות להתמודד עם המצב, לנקות את הקרקע ולהתחיל מחדש. אתם רק צריכים הכוונה, ייעוץ מקצועי וליווי משפטי בתהליך הזה. מה שבטוח הוא שאתם לא צריכים להמשיך לחשוש מהשאלה האם תסגרו את החודש או לא.

אתרים עם מידע נוסף:

הוצאה לפועל ומחיקת חובות באתר של יהונתן גולדברג

עו"ד יהונתן גולדברג במדריך העסקים של ישראל

עו"ד יונתן גולדברג – Law Guide

עורך הדין יונתן גולדברג – לשכת עורכי הדין

יונתן גולדברג באתר EASYCopyright 2019. All rights reserved.

Posted אפריל 8, 2018 by Dorothy Edwards in category "Default