נובמבר 15

ספורט בהיריון

ספורט, כושר גופני ושמירה על אורח חיים בריא ועל משקל תקין הם יעדים שמלווים נשים רבות כעניין שבשגרה. אנחנו מוצאות את אימון הכושר האהוב עלינו, מתמכרות לפילאטיס או לזומבה, מגלות את עולם הריצה ומתחברות לספינינג ולמשחקי כדור כמו טניס. עם זאת, נדמה שעבור נשים רבות ההודעה כי הן בהיריון שוות ערך להודעה כי עליהן להפסיק לעסוק בפעילות גופנית. בפועל, לא רק שזוהי שגיאה, אלא שהעיסוק בפעילות גופנית חשוב לא פחות ואף יותר, שהרי אם קודם דאגנו לבריאותנו – כעת אנחנו דואגות גם לבריאות ילדינו שטרם נולדו.

כך פעילות גופנית תורמת לבריאותנו

נשים שבוחרות ליהנות משירותיה של דולה מקצועית ומיומנת בוודאי יודעות זאת וזוכות לייעוץ והכוונה מדויקים: פעילות גופנית פשוט תורמת לבריאות. נשים הרות ששומרות על הכושר מוצאות שהן ישנות טוב יותר בלילה, שהן חשות כאבים במידה פחותה, שהעלייה שלהן במשקל במהלך ההיריון היא עלייה מתונה יותר, מה שמקל עליהן רגשית ומונע חרדות מפני שינויים פיזיים גדולים מדי, וגם כאבי הגב מורגשים פחות. יתרה מכך, היריון עשוי לעורר מתחים וחרדות בקרב נשים, בין אם מדובר על היריון ראשון ובין אם לא, בעוד שפעילות גופנית עשויה להרגיע את המתח משמעותית ולהוריד את מפלס החרדה באופן ניכר.

הפעילויות האפשריות

הכלל החשוב ביותר, בכל הקשור לאימוני כושר בהיריון, הוא לא לנסות לעשות יותר מדי, ומי שלא התעמלה קודם לכניסתה להיריון – מומלץ שתתחיל בקצב איטי מאוד ובהדרגה. באופן כללי כדאי לעסוק בפעילויות אירוביות כמו שחיה והליכה, וכן להתמקד בתרגילי גמישות וחיזוק כמו פילאטיס ויוגה המותאמים לנשים הרות. ניתן להתייעץ גם עם דולה שתלווה אותך בזמן ההיריון ותעזור לך ללמוד איך להקשיב לגוף ולהבין בעצמך האם הקצב שבו בחרת נכון לך, איזו פעילות גופנית משפרת את תחושתך הכללית ומאילו פעילויות כדאי בכל זאת להימנע. דבר אחד בטוח, והוא שהספורט תורם משמעותית לבריאות האם והעובר, וכפי שרופאים רבים ממליצים לעסוק בפעילות גופנית באופן קבוע, גם בהיריון המלצה זו עודנה בתוקף, אף אם היא מחייבת התאמות ושינויים כדי להקל על האישה ולשמור על בריאותה.Copyright 2019. All rights reserved.

Posted נובמבר 15, 2016 by Dorothy Edwards in category "Default